Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Świadomość – Patriotyzm – Pamięć

Dostępność: 70 szt. ( duża ilość)
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Świadomość – Patriotyzm – Pamięć. Plakaty ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie

Wydawnictwo Naukowe Muzeum Niepodległości, 2020, Warszawa, ISBN 978-83-66640-17-7

Słowa kluczowe: plakaty, Bitwa Warszawska, wojna polsko-bolszewicka, 1920 rok, wystawa, katalog, zbiory

Autorzy: dr Beata Michalec, dr Tadeusz Skoczek, redakcja: dr Tadeusz Soczek, wstęp: dr Adam Struzik

Świadomość – Patriotyzm – Pamięć… to katalog, ukazujący wydawnictwa propagandowe z roku 1920, znajdujące się w kolekcji plakatów warszawskiego Muzeum Niepodległości. Spośród ogromnego zbioru, liczącego niemal 20 tysięcy obiektów, wytypowano parę dziesiątek druków z okresu wojny polsko-bolszewickiej, które zostały zaprezentowane w  związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

We wspomnianej kolekcji znalazły się przede wszystkim plakaty stworzone na potrzeby propagandy polskiej, służącej obronie młodego, nieokrzepłego jeszcze państwa. Dopełnieniem jest kilka prac, powstałych na potrzeby strony bolszewickiej. Wszystkie zaprezentowane plakaty są nader oczywiste w swym wyrazie plastycznym, jednoznacznie kierując uwagę widza na dwa zagadnienia: osiągnięcie jedności ich adresatów wokół spraw, za które walczyli oraz ukazanie ich ówczesnych przeciwników w możliwie najgorszym świetle.

Kategoria: katalog wystawy

Fotografie: kolorowe

Format: 210 x 280 mm, oprawa miękka, ss. 74, cena: 30 zł

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności