Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Tradycje patriotyczne elementem kształtowania zbiorowej świadomości historycznej w II Rzeczypospolitej

Dostępność: 0 szt. ( brak towaru)
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wydawnictwo: Muzeum Niepodległości, 2017, Warszawa, ISBN 978-83-65439-03-1

Słowa kluczowe: powstania, bitwy, Legiony, edukacja patriotyczna

Autor: Jolanta Załęczny

Kategoria: monografia

Publikacja jest monografią, w której autorka dokonuje analizy wzorców osobowych oraz wydarzeń z przeszłości (powstania, bitwy) ważnych z punktu widzenia kształtowania świadomości społeczeństwa odbudowującego się państwa. Osobnym zagadnieniem jest kult Legionów i Piłsudskiego stanowiący istotny element budowania ówczesnego patriotyzmu. Autorka omawia także edukację patriotyczną w II RP, upatrując w niej źródła ukształtowania postaw „pokolenia Kolumbów”. Całość ujęta w sześć rozdziałów i zilustrowana materiałami ze zbiorów Muzeum Niepodległości stanowi nie tylko wartościową lekturę, ale stać się może przyczynkiem do dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu oraz postaw odgrywających istotne znaczenie w dzisiejszym świecie.

Książkę recenzowali prof. dr hab. Andrzej Szwarc (UW) i prof. dr hab. Janusz Odziemkowski

Fotografie: czarno – białe, na okładce wykorzystano pocztówkę ze zbiorów Muzeum Niepodległości

Format: 163 x 240 mm; oprawa twarda; ss.443, nakład wyczerpany

Opinie o produkcie (0)