


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Życie codzienne kobiet w 20-leciu międzywojennym na łamach Tygodnika Ilustrowanego

Życie codzienne kobiet, Dwudziestolecie międzywojenne, „Tygodnik Ilustrowany”, Muzeum Niepodległości, Galeria Mokotów – The Designer Gallery
Dostępność: brak towaru
Bitwa Warszawska 1920: dzieła sztuki, fotografie, odezwy

1918-1939, Bitwa Warszawska (1920), Cud nad Wisłą, Wojna polsko-bolszewicka (1919-1920), Radzymin
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Niepodległość i Pamięć - nr 70

Muzeum Niepodległości, Bitwa Warszawska, Wojna polsko-bolszewicka, Cud nad Wisłą
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliczew)

Książka wybitnego regionalisty Jacka Szczepańskiego stanowi bogate kompendium wiedzy na temat działalności Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie powiatu legionowskiego. Jest rezultatem kilkuletnich wnikliwych kwerend i analiz, które zostały przeprowadzone rzetelnie i skrupulatnie.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Rocznik Kresowy VI 2020, nr 6 (7), z. 1

Periodyk ten założony w 2015 roku był konsekwencją kilkuletniej ożywionej aktywności Muzeum Niepodległości w kwestiach związanych z ocaleniem pamięci o terenach utraconych w wyniku ustaleń politycznych czy decyzji militarnych. W założeniu swym chce utrwalać pamięć Kresów z całym ich dobrem historycznym, kulturowym i obyczajowym.
W nr 6 (7), z. 1 możemy zapoznać się m. in. z artykułem, w którym na podstawie analizy ruskiej (ukraińskiej) prasy nakreślono zbiorowy obraz ruskich chłopów galicyjskich z połowy XIX w. czy artykułem opisującym działania Polaków w Dniepropietrowsku i rejonie dniepropietrowskim w walce o tożsamość w czasach ZSRR. W najnowszym numerze czasopisma Rocznik Kresowy znajdziemy również omówienie losów grupy andersów po powrocie z ZSRR, obszerny artykuł prezentujący sylwetkę Pauliny z Kaweckich Fechner czy opowieść o Kresowych Madonnach.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Rocznik Kresowy VI 2020, nr 6 (8), z. 2

W najnowszym numerze czasopisma Rocznik Kresowy znajdziemy, między innymi: omówienie tragicznych losów rodu Druckich-Lubeckich z Nowego Pola, artykuł przybliżający twórczość Michała Rouby, a także kilka interesujących tekstów poświęconych sprawom religii w kontekście dziedzictwa i współczesności kresowej. Miłośników dawnych fortyfikacji niewątpliwie zainteresuje artykuł poświęcony twierdzy w Kamieńcu Podolskim, polecamy również publikację o dziejach wołyńskiej policji okresu międzywojennego. W dziale dotyczącym źródeł odnajdziemy ciekawe materiały, traktujące o ziemi wołyńskiej i wizerunku S. Petlury.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Samorząd, marketing terytorialny a media

media, społeczeństwo, nadawcy, marketing, prawo mediów, media lokalne, samorząd
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni